Hylak forte

Určite ste sa aj vy stretli s rôznymi tráviacimi alebo črevnými problémami. Dospelý človek je vystavený denno dennému stresu, nekvalitným potravinám, liekom spôsobujúcim zánik fungujúcej mikroflóry v črevách, chorobám tráviaceho systému  a mnohému ďalšiemu. Je preto nevyhnutné, aby sme sa začali starať o svoj tráviaci systém a správne fungovanie čriev. Zoznámte sa s liekom, ktorý dokáže efektívne zabezpečiť prirodzené fungovanie črevnej mikroflóry.

hylak forte

Čo je hylak forte

Dá sa povedať, že ide o liek z druhu eubiotík, ktoré udržiavajú pod kontrolou celý systém črevnej flóry. Aby naše telo dobre fungovalo, potrebuje získavať energiu. To mu zabezpečíme väčšinou formou jedla, ktoré sa následne v tráviacom trakte premení na hmotu, z ktorej sa v tenkom čreve vstrebávajú cez črevné záhyby, tzv.klky, všetky pre ľudský organizmus potrebné živiny. A práve na to, aby naše telo dokázalo udržať v črevách tú správnu hladinu prirodzenej mikroflóry, potrebuje v nej udržať rôzne správne baktérie, a taktiež správnu hodnotu pH.

Rovnováhu v črevách dokážu narušiť rôzne faktory. Môže ísť o dlhodobý stres, zlú životosprávu, zvyk jedenia kalorických a ťažkých jedál alebo choroba a užívanie rôznych druhov liekov, predovšetkým antibiotík. Tieto všetky a ešte mnohé iné faktory dokážu pôsobiť na naše črevá veľmi negatívne. Dokážu odbúrať pre nás prospešné baktérie, ktoré nahradia iné, spôsobujúce hnačky, zlé trávenie alebo nadúvanie. A práve na udržanie správnej rovnováhy črevnej flóry dokáže pomôcť veľmi obľúbený liek, hylak.

Aké je jeho zloženie

Hylak patrí k veľmi často používaným liekom hlavne pre svoj obsah účinných látok v boji s poruchou metabolizmu a tráviacimi problémami vo všeobecnosti. Aktívne látky, probiotiká, ktoré sú tvorené baktériami mliečneho kvasenia a bifidobaktériami, sú veľmi prospešné pre správne trávenie. Prebiotiká sú nestrávené zložky potravy a môžeme si ich jednoducho predstaviť ako vlákninu. Tá sa nestrávená dostáva z tenkého čreva ďalej do hrubého čreva, kde je aktívnou výživou pre probiotiká. Tiež sa v lieku hylak nachádza ešte mliečny cukor, kyselina mliečna, kyselina fosforečná, kyselina citrónová bezvodná, sorbitan draselný, hydrogénfosforečnan draselný, eptahydrát hydrogenfosforečnan sodný a čistená voda.

Hylak a jeho bezzárodkový koncentrát metabolitov mliečneho kvasenia obsahuje Lactobacilli helvetici metabolita (baktéria, ktorá podporuje tvorbu kyseliny mliečnej a využíva sa tiež pri výrobe kvalitných švajčiarskych syrov), Lactobacilli acidophili metabolita (baktéria podporujúca dobré trávenie, určená hlavne pre pacientov s problémom dráždivého čreva), Escherichiae coli metabolita (baktéria prirodzene sa nachádzajúca v črevách, ktorá produkuje aktívne látky s antibiotickým účinkom, tzv.kolicíny), Enterococci faecalis metabolita a Streptococcus feacalis (grampozitívna baktéria patriaca medzi streptokoky, ktorá vytvára prirodzenú črevnú mikroflóru).

Na čo všetko je vhodný hylak forte

Tento liek je tým najvhodnejším doplnkom počas liečby, pri ktorej musíte užívať agresívne antibiotiká. Agresívne preto, že dokážu spôsobiť v celom črevnom systéme veľké škody. Zničia všetky zdraviu prospešné baktérie a ovplyvnia aj kyslosť vnútorného prostredia. Je preto nevyhnutné užívať počas liečby antibiotikami, a aj po nej zároveň aj probiotiká, čo je v našom prípade veľmi efektívny liek, hylak. Ten pomáha potlačiť príznaky porúch v tráviacom trakte, opäť dostanú úroveň pH do bežného stavu a podporia rozmnožovanie dobrých črevných baktérií, ktoré sa starajú o efektívne fungovanie a vstrebávanie všetkých zdraviu prospešných látok do organizmu.

Medzi ďalšie zlozvyky, ktoré sa nám postarajú o ťažkosti s trávením patrí napríklad pitie bublinkových nápojov, ktoré v organizme uvoľňujú oxid uhličitý, ktorý spôsobuje nadúvanie a pocit plnosti, konzumácia ťažkých jedál a tiež zlé stravovacie návyky. Nie je vhodné ihneď po jedle cvičiť ani si naopak ísť ľahnúť, pretože kyseliny v žalúdku sa môžu dostať naspäť do pažeráka a spôsobiť tak pálenie záhy.

Tieto a ešte mnohé iné faktory potom pôsobia okrem tráviacej sústavy aj na celý organizmus, ktorý môže tieto problémy odraziť napríklad do potravinovej intolerancie, ochorenia čriev alebo problémom s vylučovaním a hnačkami.

hylak forte účinky

Hylak a jeho najčastejšie účinky

S hylakom v domácej lekárničke vás určite neprekvapia nasledovné zdravotné ťažkosti, ktoré tento liek dokáže účinne vyliečiť:

  • Zápaly slizníc tenkého a hrubého čreva
  • Problémy so žalúdočnou kyselinou
  • Poruchy trávenia spojené s užívaním liekov, najmä antibiotík
  • Problémy s nafukovaním a pocitom plnosti po jedle
  • Časté hnačky alebo naopak zápchy
  • Cestovateľské tráviace problémy
  • Poruchy metabolickej pečene
  • Kŕče v bruchu
  • Časté vracanie

Forma, užívanie a dávkovanie

Liek hylak patrí medzi voľnopredajné lieky a zakúpiť sa dá v lekárni vo forme kvapiek s jednoduchým dávkovaním alebo v ktorejkoľvek internetovej lekárni alebo  eshope so zdravou výživou. Ide o číry roztok, ktorý má svetložltú až hnedastú farbu s jemne kyslou vôňou. Je vhodný pre deti od dvoch rokov a jeho užívanie môžete ale nemusíte konzultovať s vašim lekárom. Bežne sa stáva súčasťou lekárničky prvej pomoci pri cestovaní na dovolenku do exotických krajín, kde sa dajú očakávať problémy s trávením a hnačkou. V množstve asi 17 kvapiek hylaku, čo predstavuje približne 1 mililiter, sa nachádza až takmer 100 miliárd zdraviu prospešných baktérií pre správne fungovanie celej črevnej mikroflóry.

Tehotné a dojčiace ženy by sa s užívaním hylaku mali radšej poradiť pred jeho užívaním s lekárom alebo lekárnikom. Taktiež je vhodné poradiť sa s dĺžkou užívania tohto lieku, pretože dávkovanie vždy závisí od konkrétneho problému, na ktorý má aktívne pôsobiť.

Najideálnejšie je užiť hylak pred jedlom alebo priamo s jedlom tak, aby sa liek zapil väčším množstvom tekutín. Na zapitie môžete použiť akýkoľvek nápoj a neodporúčajú sa iba mliečne nápoje.

Dávkovanie pre deti od 2 do 12 rokov je od 20 do 40 kvapiek 3 krát denne.

Dávkovanie pre dospelých je od 40 do 60 kvapiek 3 krát denne.

Hylak môžeme podávať aj malým deťom do 2 rokov, ale iba vo veľmi obmedzených množstvách, a to 10 až 20 kvapiek 3 krát denne, po predchádzajúcej konzultácii s detským lekárom.

Vedľajšie účinky

Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania, ktoré je súčasťou každého balenia, by sa nemali vyskytnúť žiadne vedľajšie účinky. Hylak by nemali užívať pacienti, ktorí práve užívajú ďalšie lieky v podobe antacíd. Tiež nie je vhodné užívať hylak ako náhradu bežnej stravy, pretože plní iba funkciu doplnku výživy.

Hylak sa skladuje bežne v lekárničke a ani jeho otvorenie nevyžaduje skladovanie v chladničke. Bežná teplota do 25 stupňov Celzia je pre tento ako aj ostatné lieky úplne vyhovujúca. Doba trvanlivosti hylaku je približne do jedného roka od otvorenia.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Hylak forte