Milgamma N

Proti bolesti chrbta existujú lieky, ktoré utíšia bolesť na pár hodín a také, ktoré sa dostanú priamo k jej príčine a zbavia vás bolesti natrvalo. Milgamma N patrí k tej druhej skupine.

milgamma n

Čo je Milgamma N a aké látky obsahuje?

Milgamma N je liekom na bolesť chrbta, ktorá môže mať mnoho rôznych príčin. Lekári ho zvyčajne odporúčajú pri dlhodobých a opakovaných bolestiach.

Milgamma N dokáže liečiť zápalové ochorenia nervov, diabetickej a alkoholovej polyneuropatie, migrény, postihnutia koreňov periférnych nervov, pásový opar, syndróm rameno-ruka a skalenový syndróm.

V lekárňach nájdete liek v dvoch formách. Kapsuly Milgamma N sú dostupné bez predpisu, takže si ho môžete „naordinovať“ ako pomôcku pri miernych a silných bolestiach chrbta, keď už bežné analgetiká nestačia.

Milgamma N injekcie sú viazané na lekársky predpis.

Zloženie voľnopredajných kapsúl Milgamma N je prekvapivo jednoduché. Sú to len vitamíny skupiny B v dávkach tak vysokých, že majú terapeutický účinok. Ide o tri konkrétne B-čka, ktoré sú v 1 kapsule v množstve:

 • 40 mg benfotiamínu (B1)
 • 90 mg pyridoxíniumchloridu (vitamínu skupiny B6)
 • 0,25 mg kyanokobalamínu B12.

2 ml injekčného roztoku obsahuje:

 • 100 mg tiamíniumdichloridu,
 • 100 mg pyridoxíniumchloridu,
 • 1 mg kyanokobalamínu.

Ako účinkuje Milgamma N

Predtým, ako sa dostanete k samotnej liečbe, je potrebné si uvedomiť, že bolesť chrbta nevzniká zo dňa na deň. Prichádza postupne ako dôsledok nesprávneho držania tela, neprimeranej záťaže, zlého sedenia a dvíhania predmetov, ale aj nedostatku pohybu.

Sedavým spôsobom života alebo nesprávnym sedením v práci ochabujú svaly, ktoré umožňujú dynamický pohyb. Tie, ktoré zabezpečujú sedenie, sa skracujú. Vzniká nerovnováha, ktorá sa časom prejaví ako poškodené nervy, zápaly, alebo vysunutá platnička.

Tak, ako postupne vzniká bolesť, aj k jej liečbe treba pristupovať s dávkou trpezlivosti.

Pôsobením vitamínov skupiny B sa vyživujú nervové bunky, ktoré sa pri dodržaní správnej dĺžky liečby lepšie hoja, stávajú sa silnejšími a odolajú vzniku nových bolestí.

Ak sa dostaví akútna bolesť chrbta, je potrebné užiť aj analgetiká a ich účinky podporiť aj prísunom vitamínov skupiny B. Tie nielen urýchlia nástup účinkov liekov proti bolesti, ale aj minimalizujú riziko vzniku nežiaducich účinkov. Po dlhodobom užívaní pomáhajú postupne regenerovať poškodené nervy a odstrániť tak príčinu bolesti chrbta.

Vedľajšie účinky na tento liek sa objavujú zriedkavo. Patria k nim alergické reakcie, ako žihľavka, kožné vyrážky alebo šok. V klinických štúdiách sa veľmi ojedinele objavili poruchy tráviaceho traktu, ako zažívacie ťažkosti.

milgamma n účinky

Dávkovanie lieku

Milgamma N sa užíva v množstve 1 kapsula 3 až 4x denne, v ľahších prípadoch 1 až 2,

alebo tak, ako vám poradil váš lekár.

Kapsuly prehĺtajte celé, nerozhryzené a zapíjajte vodou. Užívajte ich po jedle. Aj keď je pri chronických bolestiach potrebné dlhodobé užívanie Milgamma N, nemalo by prekročiť dobu 6 mesiacov. Ak sa účinky nedostavia do 28 dní od začatia liečby, alebo ak sa cítite horšie, navštívte lekára.

Pri akútnej bolesti vám lekár pichne injekciu Milgamma N 1-krát denne. Po zlepšení stavu a miernejšej bolesti postačí 1 injekcia 2 – 3-krát týždenne.

Liek by nemali užívať tehotné ženy kvôli vysokému obsahu vitamínu B6 – až 90 mg. Odporúčaná dávka vitamínu B6 v tehotenstve je do 25 mg.

Skúsenosti pacientov s užívaním

Liek Milgamma N často odporúčajú lekári svojim pacientom pri dlhodobých a opakujúcich sa bolestiach chrbta, aj ako doplnok pri vážnejších diagnózach, ako je neuropatia, alebo po operáciách chrbtice.

Viacerí spokojní zákazníci lekární potvrdili, že zmierňuje a odstraňuje aj silnú bolesť chrbta, podľa niektorých dokonca výrazne zmierňuje migrény.

Pozitívne výsledky prichádzajú po dlhodobom užívaní. Niektorým užívateľom prekáža vyššia cena tabletiek.

Zbavte sa bolesti chrbta navždy

Bolesti chrbta sa môžete zbaviť natrvalo, no treba k nej pristupovať komplexne. Ak ste už našli príčinu vašej bolesti, ste na najlepšej ceste odstrániť neprimeranú záťaž chrbtice a svalstva, spolu s ťažkosťami, zo svojho života.

Máme pre vás niekoľko tipov, ako svoj chrbát zaťažiť čo najmenej v bežnom živote:

 • ak dlho stojíte,  napríklad pri varení, podoprite si jednu nohu podložkou, alebo ju vysuňte vpred, aby ste presunuli váhu
 • pri akejkoľvek manuálnej práci je dôležité držať chrbát vystretý a prenášať váhu na nohy
 • aj keď dvíhate ťažké predmety, robte to z podrepu, nie s vystretými nohami a ohnutým chrbtom
 • pri práci s počítačom dbajte na to, aby ste mali monitor vo výške očí a priamo pred sebou
 • ak máte nadváhu, snažte sa zredukovať hmotnosť
 • majte denne dostatok pohybu
 • vyhýbajte sa stresu, ak je to možné.

Najlepšie, čo pre svoj zdravý chrbát môžete urobiť, je venovať sa cvičeniu, ktoré posilňuje celé telo, vrátane chrbtových svalov, napríklad pilates, jógu, alebo plávanie (dôležité je osvojiť si správnu techniku, inak je efekt opačný).

Na správne držanie tela je spočiatku potrebné myslieť neustále. Ak však doprajete svojmu chrbtu tú správnu dávku vitamínov B1, B6 a B12, po čase sa úplne zregeneruje a vy si ani nespomeniete, že vás niekedy trápili bolesti.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Milgamma N