Animal Flex – kvalitný kĺbový prípravok pre podporu kostí a kĺbov

Animal Flex je prípravok s obsahom podporných látok pre kosti, kĺby a chrupavky. Prečo je taký populárny a na čo všetko je vhodný? Pozreli sme sa na tento druh kĺbovej výživy a zistili pre vás podstatné informácie nielen o jeho zložení a užívaní.

animal flex

Čo je Animal Flex

Animal Flex je kĺbová výživa, ktorá patrí k tým najpredávanejším na trhu. Vyhrala už niekoľko ocenení Supplement Awards, pričom je vhodná pre všetkých športovcov. Vyrába ju spoločnosť Universal Nutrition, ktorá pôsobí v oblasti fitness, kulturistiky a športu a patrí medzi popredných výrobcov rôznych prípravkov a doplnkov.

Svojím zložením Animal Flex podporuje kĺby, kosti a chrupavky a takisto prispieva k tvorbe kolagénu. V tejto čierno-červenej tube nájdete 44 sáčkov s už vopred pripravenými dávkami na jednotlivé dni.

Výhody Animal Flex

Vďaka obsahu účinných látok, vitamínov a minerálov podporuje zdravie kostí, kĺbov, šliach a chrupaviek. V jednom balíčku nájdete presnú dávku určitých zložiek, ktoré sa postarajú o vašu kĺbovú výživu. Využívajú ju nielen športovci, ale aj ľudia, ktorí trpia problémami kĺbov. Animal Flex je navrhnutý tak, aby chránil väzy pred opotrebovaním, ku ktorému dochádza najmä pri intenzívnych tréningoch.

Zloženie Animal Flex

Každý jeden balíček v Animal Flex je navrhnutý ako komplexná výživa pre vaše kĺby, šľachy, chrupavky a kosti. Obsahuje 8 tabliet, ktorých zloženie sa navzájom dopĺňa. Nájdete tam komplex látok podporujúcich obnovu chrupaviek, zložky, ktoré majú na starosť výživu kĺbov, substancie, ktoré vaše väzy a kĺby rehabilitujú a vitamíny a minerály, ktoré udržujú vaše kosti v dobrej kondícii.

Obsah látok

V Animal Flex sú zastúpené rôzne látky. Čo všetko obsahuje a na čo sú jednotlivé látky vhodné?

 • vitamíny
  • vitamín C
  • vitamín E
 • minerálne látky
  • zinok
  • selén
  • mangán
 • glukosamín
 • MSM
 • chondroitín sulfát
 • kyselina hyalurónová
 • hydrolyzovaný kolagén
 • bromelain
 • boswellia
 • quercetin
 • zázvor
 • kurkuma
 • ľanový olej

Vitamíny

V Animal Flex nájdete vitamín C a vitamín E. Ide o antioxidanty podporujúce funkciu pohybového aparátu. Ich úlohou je chrániť bunky kĺbov a šliach pred oxidačným stresom. Vitamín C navyše priaznivo pôsobí na imunitný systém a vitamín E má zase vplyv aj na našu pokožku a vlasy.

Minerálne látky

Z minerálov sa v tomto prípravku nachádza zinok, selén a mangán. Spoločne pôsobia na pohybový aparát, pričom zinok ovplyvňuje aj hladinu testosterónu, selén podporuje imunitný systém a mangán reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Komplex látok na ochranu pohybového aparátu – Joint Construction Komplex

Na to, aby pohybový aparát fungoval správne, pridali do prípravku Animal Flex aj látky ako glukosamín, chondroitín sulfát či metylsulfonymetán, tzv. MSM. Tieto látky sú prirodzenou súčasťou chrupaviek, chránia ich pred poškodením a navyše podporuju kosti a kĺby.

Komplex látok na premazanie väzov – Joint Lubrication Komplex

Tzv. zvlhčujúci komplex tohto prípravku obsahuje kyselinu hyalurónovú, hydrolyzovaný kolagén a ľanový olej. Podporujú produkciu maziva a chránia tak kĺby pred opotrebovaním.

Podporný komplex látok – Joint Support Komplex

Komplex látok na podporu kostí, kĺbov a šliach obsahuje extrakt z koreňu zázvora a kurkumy, živicu z boswellie, antioxidant quercetin a enzým bromelain. Všetky tieto látky znižujú bolestivosť kĺbov a zároveň majú rehabilitačné účinky.

Animal Flex prášok

Máte problém s prehĺtaním tabliet? Spoločnosť Universal Nutrition prišla s riešením, a to s Animal Flex v podobe prášku, ktorý prišiel už aj na slovenský trh. Namiesto 44 sáčkov s tabletami si môžete kúpiť prášok.

Tablety vs. prášok

Výhodou prášku oproti tabletám je jeho jednoduchá konzumácia bez prehĺtania viacerých veľkých tabliet a príjemná pomarančová chuť. Nevýhodou však môže byť obsah farbív, keďže okrem prírodných farbív sa v prášku nachádzajú aj umelé arómy.

Výhodou tabliet môže byť aj to, že ak zrovna cestujete, vezmete si len potrebné množstvo sáčkov na každý deň. V prípade prášku by ste si ho museli brať celý, alebo si potrebné množstvo odmerať a vziať zvlášť. Oproti práškovej forme obsahuje navyše aj ľanový olej.

Posledným rozdielom, ktorý si spomenieme, je balenie. Tabletový Animal Flex vyživuje vaše kĺby po dobu 44 dní, no prášková forma obsahuje dostatok prášku iba na 30 dní.

Účinky Animal Flex

Animal Flex obsahuje rad rôznych výživných látok s výbornými účinkami na naše kĺby, kosti a šľachy. Čo všetko dokáže a s čím nám vie pomôcť?

 • pomáha pri obnove tkanív chrupaviek
 • podporuje produkciu maziva a zlepšuje tak hydratáciu kĺbov
 • znižuje bolestivosť, citlivosť a zápaly v kĺboch
 • napomáha regenerácii pohybového aparátu po záťaži či zranení
 • udržiava kĺby, kosti a väzy v dobrej kondícii
 • podporuje pružnosť, pevnosť, odolnosť a zdravie kĺbov

animal-flex účinky

Zdravie pohybového aparátu

Asi najviac využívaným benefitom Animal Flex je jeho podpora kĺbov, šliach a väzov. Posilňuje ich fungovanie, zlepšuje ich ochranu a zároveň ich vyživuje. Podporuje produkciu maziva, čím zlepšuje hydratáciu kĺbov a regeneráciu chrupavky.

Regenerácia

Vďaka obsahu extraktu z koreňu zázvora a kurkumy, živice z boswellie, antioxidantu quercetin a enzýmu bromelain znižuje bolestivosť kĺbov, bojuje proti zápalom a zároveň má rehabilitačné účinky.

Vplyv na kostrový systém

V neposlednom rade sa Animal Flex využíva aj na podporu kostí. Vďaka obsahu vitamínov a minerálov sa stará o výživu kostí, čo má za následok zlepšenie ich stavu. Aj vďaka tomu ho využívajú nielen športovci, ale aj ľudia po úrazoch.

Nežiadúce účinky

Užívanie Animal Flex býva vo väčšine prípadov bezproblémové a zaobíde sa bez vedľajších účinkov. Dôležité je v tomto prípade dodržiavať pokyny na obale výrobku, a teda užívať tablety, prípadne prášok, v správnych dávkach.

V niektorých prípadoch sa na začiatku užívania Animal Flex môžu objaviť zažívacie ťažkosti. Takisto sa môžu objaviť alergické reakcie, nakoľko obsahuje sóju, sulfáty a môže obsahovať aj stopy vajec, mlieka, orechov či pšenice. Pred jeho užívaním sa v prípade alergií či intolerancií radšej poraďte s lekárom.

Užívanie

Užívanie Animal Flex sa líši podľa toho, či ste si kúpili tabletovú, alebo práškovú formu. Pri dávkovaní sa riaďte pokynmi uvedenými na obale prípravku.

Dávkovanie

Animal Flex v tabletovej forme obsahuje 44 balíčkov. Jeden balíček predstavuje dávku na jeden deň, pričom tablety sa zapijú dostatočným množstvom vody, a to kedykoľvek v priebehu dňa.

Pri práškovej verzii predstavuje denná dávka jednu odmerku, čo je približne 12 až 13 g. Prášok sa jendoducho rozmieša v 300 ml vody a užije sa najlepšie spolu s jedlom, prípadne po jedle.

Skúsenosti s Animal Flex

Animal Flex je doplnok stravy s výbornými účinkami na pohybový aparát. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a taktiež môže byť nebezpečný pri užívaní deťmi. Ak ste alergický na niektoré zložky potravy, prípadne máte potravinové alergie, pred užívaním sa poraďte s lekárom.

Výrobok sa skladuje v suchu a pri izbovej teplote. V niektorých prípadoch môžete pri tabletovej forme spozorovať zmenu ich sfarbenia. Je to však v poriadku a nijak to neovplyvňuje ich účinnosť. Stáva sa to, ak tablety trochu navlhnú a začnú sa navzájom dotýkať.

Veríme, že s Animal Flex budete spokojní, tak ako aj mnoho ďalších.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Animal flex