Olej z čiernej rasce si poradí s parazitmi v tele

Parazitické ochorenia postihujú väčšinu populácie. Vo väčšine prípadov to nie je žiadny problém, pretože náš imunitný systém sa s nimi dokáže pomerne jednoducho vyrovnať. Problém nastáva pri oslabení organizmu či nedostatočnej funkcii imunitného systému.

Vtedy odporúčame siahnuť po oleji z čiernej rasce, ktorého hlavné účinky pomáhajú práve v boji proti parazitom v tele. Poďme sa však na olej z čiernej rasce pozrieť bližšie.

olej z čiernej rasce

Čo objavíme v oleji z rasce?

Olej z čiernej rasce sa v tradičnej medicíne používa už viac než 2 000 rokov. Ani našu modernú populáciu nezabúda ohurovať svojimi liečivými schopnosťami.

Ako už samotný názov napovedá, vyrába sa lisovaním semien rasce čiernej, ktorá patrí medzi liečivé byliny a objaviť ju môžete i pod názvom Černuška siata. Pochádza z južnej Európy a západnej Ázie, kde patrí medzi hojne rozšírené rastliny cenené pre svoje výnimočné liečivé účinky. Zaujímavosťou je, že v dávnych dobách sa jej semená používali na to, aby víno získalo silnejšiu arómu a stalo sa tak aromatickejším.

Kvalitný olej z rasce čiernej je len vylisovaný čistý produkt neriedený žiadnymi ďalšími olejmi. Olej obsahuje vitamíny rozpustné v tukoch – vitamíny A, D, E a vitamíny skupiny B. 

Vitamín E je jeden z najúčinnejších antioxidantov, ktorý chráni naše bunky pred oxidačným stresom a poruchami vedúcimi až k vzniku nádorových buniek.

Vitamín A je účinným pomocníkom pri boji s ochoreniami pokožky či očí, pretože jeho zásluhou dochádza k budovaniu epitelov nášho tela.

Vitamín D sa spolu s vápnikom podieľa na zdraví kostí a tkanív, pretože v podstatnej miere ovplyvňuje metabolizmus vápnika a fosforu.

Vitamíny skupiny B majú zásadný vplyv na nervovú činnosť organizmu. Ich nedostatok sa prejavuje napríklad zlou náladou, pretože stres zvyšuje ich spotrebu a bežná rýchla strava neobsahuje dostatok vitamínov B.

Okrem toho je však olej z čiernej rasce bohatý i na minerálne látky, predovšetkým vápnik, fosfor či zinok.

Pestovanie a zber Černušky siatej

Semená, ktoré obsahujú viac ako 100 liečivých látok, sa zbierajú ručne. Tobolky sú odrezané, vyčistené a potom sa sušia. Semená sú opatrne vyklepávané z mechúrikov a musia sa skladovať v uzatvorených nádobách. Ich vôňa je výrazná a sú intenzívne cítiť po aróme gáforu.

Semená sú chránené pred svetlom a ich chuť je na samom začiatku horká, postupne však prechádza do korenistej. To je dôvod, prečo boli v minulosti semená rasce čiernej používané na dochutenie vína. Rastlina má krátky čas rastu a pre svoje liečivé účinky je v dnešnej dobe pestovaná na rozsiahlych poliach, ktoré umožňujú rýchly zber a využitie.

V prípade, že plánujete čiernu rascu začať pestovať, mali by ste vedieť, je to jednoročná rastlina dorastajúca do výšky približne 30 cm, ktorá obľubuje slnečné stanovisko s optimálnou vlhkosťou pôdy. Je potrebné pravidelne jej stanovisko zbavovať nežiadúcich rastlín, ako je napríklad pupenec.

Účinky oleja z čiernej rasce

Olej z čiernej rasce sa pýši širokým portfóliom blahodarných účinkov na ľudské zdravie. Jeho výhodou je, že dokáže pôsobiť na mnoho oblastí ľudského zdravia a je vhodný na vonkajšie i vnútorné použitie.

Na vnútorné použitie je vhodný ako prevencia pred ochoreniami bakteriálneho a vírového pôvodu, na vonkajšie zas vynikajúco vyživuje pokožku a jeho použitie je vhodné predovšetkým na suchú a podráždenú pokožku.

Ak trpíte odolnými formami akné, ktoré sa prejavujú tvorbou bolestivých vyrážok prechádzajúcich do zápalov celej pokožky, olej z čiernej rasce sa môže stať vašim pomocníkom pri boji so zapálenou a podráždenou pokožkou.

Olej môže byť pomôckou pre alergikov, ktorým znepríjemňuje upchatý nos bežný život. Olej z čiernej rasce podľa v štúdie z roku 2011 pomáha uvoľniť nos a zmierniť kýchanie.

olej z čiernej rasce účinky

Jeho účinky ocenia pacienti, ktorí trpia astmou, pretože olej z čiernej rasce pomáha uvoľniť bronchiálne svalstvo a tak obmedziť kŕčovité sťahy.

Dokáže podporiť i funkciu tráviaceho systému a v prípade, že vás trápia časté tráviace problémy, po oleji z čiernej rasce by ste mali určite siahnuť. Jeho účinky totiž pomáhajú obmedziť hnilobné procesy v črevách a zároveň podporujú ich peristaltiku (pohyblivosť). Vďaka tomu trávenie dokáže fungovať spoľahlivejšie a najmä efektívnejšie.

Olej z čiernej rasce je známy u onkologických pacientov, ktorí ho v mnohých prípadoch používajú ako podpornú liečbu. Pomáha totiž bojovať proti rakovinovému bujneniu a zastaviť ho. Rovnako bojuje proti zápalom, ktoré sú u pacientov s onkologickým ochorením veľmi časté.

Okrem vnútorného použitia je však olej z čiernej rasce známy aj pre blahodarný vplyv na vlasy. Udržuje zdravé vlasové vlákno, vyživuje vlasy a vďaka tomu môžu rýchlejšie rásť. Cesta za krásnymi a zdravými vlasmi je oveľa jednoduchšia.

Dopriať si môžete relaxačnú masáž, ktorá bude po dlhom dni príjemnou odmenou a zároveň olej z čiernej rasce podporí i zdravie a vitalitu pokožky celého tela. Masáž pomáha pri prekrvení organizmu i relaxácii a ak sa skombinuje s olejom z čiernej rasce, dostanete skutočne účinný skrášľujúci rituál, podporujúci zdravie a krásu.

Nežiaduce účinky

Olej oplýva mnohými výhodami a snáď jediným negatívom je jeho nepríjemná chuť, s ktorou však každý užívateľ oleja musí rátať. Aj olej z čiernej rasce má svoje obmedzenia a preto sa neodporúča podávať ho deťom do troch rokov či osobám, ktoré trpia alergiou na rascu.

Nežiaduce účinky sa môžu prejaviť v podobe alergickej reakcie a preto odporúčame, aby ste s experimentovaním s olejom začínali opatrne. Rovnako sa môže objaviť i hnačka, zvracanie a kŕče v oblasti brušnej dutiny.

Skúsenosti s olejom z čiernej rasce

Jeho početné účinky a benefity pre zdravie potvrdzujú aj spokojní užívatelia, ktorí olej používajú v rôznych formách.

Olej z rasce si pri suchom a dráždivom kašli primiešajte do čaju. Pri inom type kašľa si olejom môžete potierať hrudník. Pomôže aj pri problémoch s dýchacími cestami. Olej pridajte do vriacej vody a vdychujte výpary dvakrát denne.

olej z čiernej rasce užívanie

V rámci prevencie sa olej z čiernej rasce užíva jedenkrát denne na podporu imunity. Môžete ho vypiť za 1 lyžičku, alebo primiešať do čaju, ak vám príliš vadí jeho špecifická chuť.

Olej z čiernej rasce si vie veľmi účinne poradiť s parazitmi, ktoré napádajú ľudské telo a usídľujú sa nielen v tráviacom trakte, ale i iných častiach ľudského organizmu. Vyskúšajte jeho silu a benefity, ktoré pre telo prináša.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Olej z čiernej rasce