Doprajte svojmu telu najúčinnejší čistý kolagén. Doprajte mu colafit!

Málo z nás myslí v mladom veku na problémy s kĺbami. Myslíme si, že tento problém sa nás bude dotýkať až v neskoršom veku, kedy sa väčšina ľudí začne naozaj sťažovať na bolestivé kĺby a ich zníženú funkčnosť. A nielen to. S pribúdajúcim vekom nám pribudnú nedokonalosti pleti a pribudnú aj bolesti chrbta. Toto všetko dokáže urýchliť nedostatok kolagénu v našom tele. Vedeli ste, že približne v 25. rokoch života sa začínajú naše kĺby opotrebovávať a strácame pružnosť pokožky? Ako tomu môžete zabrániť, aké výživové doplnky sú najvhodnejšie a aké sú ich účinky sa dozviete v nasledujúcom článku.

colafit

Hlavné príznaky opotrebovania kĺbov

Napriek mnohým varovným signálom, ktoré sa začnú prejavovať už vo veľmi mladom veku, ich väčšina z nás ignoruje alebo im nepripisuje veľkú vážnosť. Signály, ako vypadávanie vlasov, zhoršený stav pokožky, pribúdajúce vrásky, bolesti svalov a bolesti chrbta, lámanie nechtov a pukanie a lupnutie v kĺboch pri pohybe často pripisujeme iba zvýšenému stresu, dlhému sedeniu v práci alebo nezdravému životnému štýlu celkovo. Len málo z nás si začne uvedomovať vážnosť situácie a začne riešiť ich naozajstnú podstatu. A tá sa môže dotýkať práve problému s kĺbami a postupným deficitom pre telo tak potrebného kolagénu, ktorý sa v ľudskom organizme doslova prestane tvoriť približne po 40. roku života. Jediným riešením, ako opäť doplniť potrebné množstvo tejto vzácnej bielkoviny, je užívať ju pomocou doplnkov výživy alebo zahrnúť do svojho jedálnička potraviny, ktoré sú na túto bielkovinu naozaj bohaté.

Kolagén v prírodnej forme

Aktívne látky v potravinách, ktoré pôsobia v ľudskom organizme na efektívnejšiu tvorbu kolagénu, sa nachádzajú v bežne dostupných potravinách, akými sú napríklad losos, poctivý vývar z kostí, chia semienka, slnečnicové a ľanové semienka, chlorella alebo avokádo a tiež zeleno sfarbená zelenina obsahujúca chlorofyl. Množstvo aktívnych látok, ktoré podporujú produkovanie kolagénu je ale mnoho násobne nižšie, než množstvo čistého kolagénu, ktorý v sebe obsahujú rôzne výživové doplnky, akým je napríklad aj spomínaný doplnok výživy – colafit.

Kolagénom proti artróze a iným problémom

Nedostatok kolagénu môže mať obrovský vplyv na veľmi nepríjemné a bolestivé ochorenie kĺbov, artrózu. Mnoho z nás si myslí, že ochorenia kĺbov sú spojené s vyšším vekom. Zdanie ale klame. Toto ochorenie sa môže objaviť už v oveľa skoršom veku, hlavne ak zabudnete na fakt, že po 40. roku sa v tele prirodzený kolagén už netvorí. Preto je veľmi vhodným riešením myslieť na prevenciu, dopriať si doplnenie kolagénu aj veľa pohybu a predísť tak diagnózam degeneratívneho ochorenia, akým je napríklad osteoartritída.

S kolagénom sa môžete vyhnúť aj chronickým zápalom kostí, pomôže spomaliť proces rednutia kostí, urýchľuje hojenie rán pokožky a celkovú rekonvalescenciu, zmierňuje bolesti chrbtice, regeneruje vlasové lôžka, hojí jazvy a mnoho iného.

Kolagén v colafite a jeho fungovanie

Pre ľudské telo je látka nazývaná kolagén nesmierne dôležitá. A netýka sa iba čisto zdravotnej stránky. Kolagén sa nazýva aj bielkovinou mladosti. Veľa žien túži po pružnej pleti bez vrások, po krásnych zdravých a bohatých vlasoch, dokonalých pevných nechtoch a zuboch a samozrejme sa chcú vyhnúť striám a pigmentovým nedokonalostiam na pokožke. Na toto všetko dokáže mať vplyv kolagén

colafit účinky

Kolagén ako taký, tvorí súčasť chrupavky kĺbov až takmer z polovice. Ide o druh bielkoviny, ktorý je nerozpustný vo vode, a ktorý vytvára akýsi základný kameň pre spájanie tkanív formou tkanivových vlákien. Kolagén pozná veda v jeho takmer 30 rôznych druhoch. Medzi najrozšírenejší druh kolagénu môžeme zaradiť kolagén typu I. Ide o molekuly, ktoré spolu vytvárajú vlákna a silné zväzky vlákien, ktoré sú dokonca pre zaujímavosť viditeľné aj voľným okom. Tento typ je zastúpený napríklad v šľachách, kostiach a väzivách.

Pri jeho nedostatku sa kĺby a chrupavky začnú o to rýchlejšie opotrebovávať. Medzi najznámejšie doplnky výživy, v ktorých je obsah kolagénu najideálnejší, je prípravok colafit. Ten obsahuje 99,9% čistého lyofilizovaného kolagénu, ktorý je pre ľudský organizmus veľmi efektívne použiteľný. Neobsahuje žiadne prísady a farbivá, takže jeho schopnosť pôsobiť na problémy s kĺbami je takmer 100% účinná.

Pre koho je colafit určený a jeho dávkovanie

Výživový doplnok colafit je vhodný pre všetky vekové kategórie, okrem najmenších detí. Takže od 2 rokov je vhodný aj pre deti trpiace problémami spojenými s nedostatkom kolagénu. Colafit môžu užívať aj tehotné a dojčiace ženy, ktoré pred jeho užívaním kontaktujú svojho lekára a samozrejme najvhodnejší je pre pacientov trpiacich chronickým nedostatkom kolagénu a bolesťami kĺbov.

Dávkovanie colafitu je úplne jednoduché. Jedna dávka, predstavujúca v tomto prípade jednu kocku, obsahuje približne 8 mg čistého kolagénu a je určená ako denná dávka pre dospelého človeka. Deťom sa odporúča užívať polovičná dávka. Užívanie je najlepšie ráno aspoň 10 minút pred jedlom. Keďže malé lyofilizované kocky sú bez príchute, ľahko sa prehĺtajú a nepotrebujú ani väčšie množstvo tekutín na zapitie. Samozrejme je dobré, ak sa lieky a doplnky výživy všeobecne zapijú vodou pre efektívnejšie prehĺtanie a v konečnom dôsledku aj pre lepšie trávenie.

V prípade kolagénu, ktorý je v prípravku colafit sušený lyofilizáciou, je zbavený vody a má špongiovitú štruktúru. Tá je veľmi efektívna z hľadiska vstrebávania, pretože takto vysušený kolagén si doplní vodu z tráviaceho systému a zmení sa na gélovú štruktúru. Z jednej dávky, ktorá obsahuje približne 8 mg lyofilizovaného kolagénu, je možné získať v organizme až 800 mg vysoko čistého kolagénového gélu.

Kolagénový doplnok colafit je určený najmä pre ľudí, ktorí trpia nedostatkom kolagénu a majú problém s kĺbmi, ale aj v rámci prevencie. Zvyčajne si kolagén najčastejšie dopĺňajú aktívni športovci, kde je predpoklad na zvýšenú záťaž kĺbov, kedy sa môžu kolagénové tkanivá doslova trhať a spôsobovať veľmi nepríjemnú bolesť, ľudia pôsobiaci vo fyzicky náročnej práci, a tiež starší ľudia. Odporúča sa doplniť si ho pomocou tohto výživového doplnku napríklad ako 3 mesačnú kúru 2 krát ročne. Tým sa doplní množstvo kolagénu v opotrebovaných tkanivách a preventívne účinkuje aj ostatné problémy spojené s jeho nedostatkom.

Dostupnosť tohto výživového doplnku je veľmi ľahká. Colafit si dokážete zakúpiť v ktorejkoľvek lekárni, či už v kamennej predajni alebo on line cez eshop. Dokonca ho predávajú aj niektoré drogérie, takže sa k nemu dostanete naozaj rýchlo.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Colafit