Imunoglukan posilní imunitu a pomôže pri strese

Trápia vás v poslednej dobe časté ochorenia, stres a nedostatok energie? Máme pre vás riešenie. Imunoglukan si poradí s oslabenou imunitou aj vyčerpanosťou organizmu.

imunoglukan

Ešte nepoznáte imunoglukan?

K vzniku drvivej väčšiny ochorení veľkou časťou prispieva práve oslabenie imunitného systému. Organizmus doslova nemá síl brániť sa voči napádaniu mikroorganizmami i voči ochoreniam vzniknutým z iného dôvodu.

Hlasov a tipov na posilnenie imunity je v dnešnej dobe mnoho, rovnako ako aj rôznych výživových doplnkov. Imunoglukan okrem posilnenia imunity poskytuje telu aj ďalšie benefity. Jeho základ totiž tvorí huba hliva ustricová, ktorá obsahuje širokú paletu vitamínov,  minerálov a vlákniny.

Zloženie a obsah látok

Glukány patria z chemického hľadiska do širokej skupiny polysacharidov. Sú zložené z viacerých jednotiek monosacharidu glukózy. Imunoglukan patrí medzi betaglukány, ktoré majú schopnosť aktivovať imunitné bunky a odpoveď organizmu na napadnutie baktériami a vírusmi.

Imunoglukan sa získava z hlivy ustricovej. Vzniká v prepracovanom procese separácie priamo z tela huby, a tým prináša ľudskému organizmu podporné látky skutočne efektívnou cestou. Jej zloženie teda tvorí základ účinných látok, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie.

V krajinách Ázie sa hliva ustricová teší obľube už dlhý čas. Je považovaná za zázračnú hubu zdravia a dlhovekosti. Ide o drevokaznú hubu rastúcu na kmeňoch listnatých drevín po celom svete. V dnešnej dobe ju už ľudstvo nehľadá po hore, ale pestuje na špeciálne upravených farmách. Najviac takýchto fariem sa nachádza na území USA a ázijských štátov.

Najdôležitejšou látkou je pleuran, ktorá môže za pozitívny vplyv imunoglukanu na obranyschopnosť organizmu.

Hliva ustricovávysoký obsah vitamínov skupiny B a D, obsahuje vitamín C a ďalšie minerály (vápnik, meď, chróm, zinok a selén).

Významnou zložkou je vláknina, ktorá najmä z húb pomáha ešte viac čistiť črevá a zlepšovať trávenie.

Ďalšie látky, ktoré nesmieme zabudnúť spomenúť sú nenasýtené mastné kyseliny a esenciálne aminokyseliny.

Účinky a použitie imunoglukanu

Pozitívne účinky imunoglukanu sa prejavujú primárne v dvoch oblastiach: podpora obranyschopnosti organizmu a dodanie energie pri vyčerpanosti.

Posilnenie imunity

Ak vás v poslednej dobe trápia časté infekcie horných a dolných dýchacích ciest, zápaly všetkého druhu, pravdepodobne sa prejavuje vaša oslabená imunita. Tento stav spôsobuje aj celkovú telovú slabosť, nadmernú únavu a nedostatok energie nielen na boj s chorobami ale i na bežné činnosti.

imunoglukan kapsule

Posilňujúcim vplyvom na imunitu človeka zabezpečuje lepšiu obranyschopnosť proti parazitom, ktoré telo napádajú. Znižuje napríklad náchylnosť na choroby spôsobené mikroorganizmami, infekciami, zápalmi i plesňami. Nie je len prípravkom, ktorý by ste mali užívať ako prevenciu, ale pomáha aj pri práve prebiehajúcom ochorení. Vtedy napomáha k rýchlejšiemu uzdraveniu a pri liečbe antibiotikami vplýva na rast probiotických baktérii.

Vyčerpanosť organizmu

Stres a vyťaženosť trápi v dnešnej dobe väčšinu z nás. To má za následok oslabenie tela, únavu, nesústredenosť a doslova neschopnosť radovať sa zo života. Tento stav obyčajne predchádza vážnejším ochoreniam.

Prípravok obnovuje energiu a životaschopnosť organizmu. Pôsobí blahodárne pri akútnej únave celého organizmu, zvýšenej psychickej i fyzickej záťaži a zmierňuje dopad každodenného stresu.

Znižuje cholesterol

Vďaka obsahu špeciálnej látky mavinolín dokáže znižovať vysokú hladinu cholesterolu v krvi.

Doplnková liečba pri onkologických ochoreniach

Imunoglukan má podľa odborníkov vysoký výkon aj ako podporné liečivo pri chemoterapii či ožarovaní. Preto po ňom čoraz častejšie siahajú onkologickí pacienti.

Lepšie trávenie a detoxikácia organizmu

Keďže hliva ustricová obsahuje veľa vlákniny, pri užívaní imunoglukanu sa poteší aj tráviaca sústava. Vláknina pôsobí v tele ako špongia a čistí črevá. Pomáha pri problémoch s trávením ako je hnačka alebo zápcha, zlepšuje peristaltiku čriev a pomáha tiež dostať z čriev usadeniny nestráveného jedla, ktoré sa zachytávajú o steny.

Starostlivosť o kožu

Imunoglukan je možné vďaka jeho regeneračných a hydratačným vlastnostiam použiť na vysušenú pokožku, pri atopických ekzémoch, popálení alebo poraneniach.

Užívanie a dávkovanie imunoglukanu

Imunoglukan, v jeho vyššie popísanom zložení, možno na trhu nájsť v rôznych podobách a vybrať si, aká forma užívania vám najviac vyhovuje.

Imunoglukan sirup je vhodný na každodenné užívanie v prípade celkového oslabenia organizmu. Sirup zvykne mať aj príjemné príchute špeciálne pre najmenších.

Kapsulová forma je taktiež častá u tohto liečiva. Mnoho užívateľov ju obľubuje hlavne vďaka jednoduchosti použitia. Na trhu je dostupná intenzívna 5-dňová kúra, ktorá obsahuje dvojnásobnú dávku vitamínu C a zinok pre lepšiu regeneráciu.

Krém slúži hlavne na liečenie povrchových podráždení, ekzémov a alergických reakcií s prejavom na koži.

imunoglukan krém

Imunoglukan sa môže v predpísaných dávkach užívať dlhodobo na udržanie zdravej imunity a vitality po fyzickej stránke. S užívaním možno začať prakticky kedykoľvek.

Užívanie závisí od formy, ktorú si vyberiete. Pri kapsulách sú to 1 až 3 denne. Sirup sa dávkuje v ml podľa hmotnosti dieťaťa jedenkrát denne. Pri kapsuliach sa riaďte dávkovaním, ktoré je uvedené v príbalovom letáku. Nezabudnite, že kapsule sú vhodné pre deti až od 3 rokov.

Má imunoglukan nežiaduce účinky?

Okrem črevných ťažkostí, ktoré súvisia s obsahom vlákniny v imunoglukane, nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. Užívanie je bezpečné aj pre tehotné ženy a deti.

Skúsenosti mamičiek s podávaním imunoglukanu sú skutočne pozitívne. Detičky s oslabenou imunitou bývajú už po krátkom čase menej choré a to aj v chrípkovom období.

Produkty neobsahujú glutén, sú vhodné aj pre športovcov alebo alergikov.

Ide o výživový doplnok, preto by vám nemal slúžiť ako náhrada pestrej stravy a pohybu.

Záver

Imunoglukan pomôže ako dlhodobá prevencia aj pri akútnych ochoreniach. Veľkou výhodou sú aj ďalšie benefity okrem primárneho posilnenia imunity, preto pri užívaní imunoglukanu pocítite aj výrazný vplyv energie, zlepšenie trávenia a celkový pozitívny vplyv na vaše zdravie.

Je vhodný na posilnenie imunity detí aj dospelých, dokonca sa nemusia obávať ani diabetici alebo ľudia s alergiami.

Odporúčané produkty


Pozrite si ďalšie produkty v kategórii Imunoglukan P4H